Reklamlar
Popüler Yeniler
Reklamlar
Reklamlar

Avrasya Tüneli’ne Atatürk adı yakışır..

8297 izlenme 10 Aralık 2016

http://anket.udhb.gov.tr anket için.


Avrasya Tüneli’nin adı yapılacak bir anketle belirlenecek. Sosyal medyada tünelin adının ‘Atatürk’ olması için kampanya başlatıldı.

İstanbul Boğazı'nın altına inşa edilen ve “Avrasya Tüneli” olarak bilinen Tüp Geçiş Projesi'nin ismi internet üzerinden yapılacak anketle belirlenecek. Ulaştırma Bakanlığı'nın sitesinde yer alan ankete oy verme işlemi, 1 Aralık günü başladı, 10 Aralık'a kadar sürecek.

ADRES “www.udhb.gov.tr”
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Halkımızın projeye olan ilgisi çok büyük. Katıldığımız program ve açılışlarda bu dev projenin isminin ne olacağıyla ilgili birçok soru alıyoruz” ifadelerini kullandı. Anket, “www.udhb.gov.tr” üzerinden gerçekleştiriliyor. Ekşisözlük, Facebook ve Twitter üzerinden örgütlenen sosyal medya kullanıcıları, Avrasya Tüneli'nin adının “Atatürk” olması için kampanya başlattı.

Ekşisözlük'te onlarca sayfa mesaj gönderilirken, sosyal medyada en çok gündemde kalan konulardan biri oldu. Ancak ankete katılanlar, hangi önerinin ne kadar oy aldığını göremiyor. Bakan Arslan, “İsim önerilerini 10 Aralık'a kadar alacağız. En çok hangi isim üzerinde görüş bildirilirse o ismi değerlendireceğiz” dedi.